Pre turistov

» Mlynky - poloha
» Dopravné spojenia
» Slovenský raj
» Horská služba
» Poistenie do hôr
 

Mapy

» Google mapa
» Turistická mapa
» Lyžiarska mapa

 

Ubytovanie

» Ubytovanie
 

Aktivity

» Lyžovanie
» Turistika
» Sedačková lanovka
» Hipoturistika
» Voda Splav Rybolov
» Cykloturistika
» Jaskyne
» Pamiatky
 

Služby

» Predajne
» Reštaurácie
» Bankomaty
» Pošta
» Zdravotníctvo
» Požičovne
» Sprievodcovské
» Lyžiarska škola
» Šport a Fitness
» Wellness
» Súkromna doprava
 

 

 

Nadviazanie kontaktov s maďarskou obcou Mlynky.

Aj na území Maďarska sa nachádza obec rovnakého mena ako naša – Mlynky. V maďarskom jazyku Pilisszentkereszt. Je to obec v ktorej žije významná komunita Slovákov a je vlastne strediskom Slovákov v Maďarsku.
Aj napriek tomu,že vieme o sebe už niekoľko rokov doteraz sme nedokázali nadviazať vzájomné kontakty pre lepšie spoznanie života Slovákov v Maďarsku a tiež ponúknuť im pohľad na život v našej obci.
Až teraz v tomto roku v polovici apríla k nám zavítali zástupcovia Slovenskej menšiny v Maďarsku z obce Mlynky.Počas ich návštevy sa im venoval hlavne starosta našej obce a tiež niektorí poslanci.Naši hostia boli s návštevou a privítaním veľmi spokojní a hneď následne pozvali našich občanov na návštevu maďarskej obce Mlynky v termíne od 25.mája t.r.keď sa Slováci žijúci v Mlynkoch a okolitých obciach Maďarska stretávajú na tradičnom výstupe na horu Piliš,kde sa spoločne zabávajú.
Takže v uvedenom termíne odišla skupina našich občanov na návštevu do Maďarska a zúčastnila sa tiež výstupu na horu Piliš. Tento začiatok spoznávania,kontaktov a spolupráce by sa časom mohol výrazne zintenzívniť na čom majú záujem obidve strany.
 

 

 


                    

Pre obyvateľov

» O obci
» Symboly obce
» História
» Štatistika
» Prírodné pomery

 

Inštitúcie

» Materská škola
» Základna škola
» Detský domov
» Farnosť